הרשימה שלנו

מיטל להבי

יו"ר מרצ ת"א-יפו וסגנית ראש העירייה לתחבורה וקהילה גאה. מכהנת מזה 20 שנה כחברת מועצה, מתוכן 12 כסגנית ראש העיר.
יזמה את פרויקט 'נעים בסופ"ש'.

"בחודשים האחרונים ישראל עברה טלטלה. הסכמים הופרו. מפלגות נמחקו. חוקים הפכו כלא קיימים והמרקם שמחבר את החברה בישראל נפרם. התעוררנו אל מול ההגזמה של כוחות חשוכים שרוצים להשתלט על אורחות חיינו ולהחזיר אותנו שנות דור לאחור. ההבנה שמה שהיה כבר לא יהיה הביאה להתעוררות גדולה בקרב הקהל החילוני, הנאור והציוני שאוהב את ישראל ורוצה לשמור עליה. אל מול החושך, השנאה והגברת הקיטוב צמחה תקווה אמיתית. בעת הזו אני גאה במיוחד להתייצב עם שותפי לרשימה המאוחדת כשומרי הסף של הדמוקרטיה והסביבה. מתל-אביב-יפו נפיץ את התורה של "ואהבת לרעך כמוך" ונקדם שותפויות ופרויקטים חוצי ערים ורשויות ככוח מאזן אל מול הממשלה הרעה שרוצה לפגוע בציבור הליברלי. כפי שהוכחנו שאת המחאה לא ניתן לכבות ולהשקיט, כך גם נוכיח שמתל-אביב-יפו תצא בשורת החופש לכל הארץ". 

ד"ר דייבי דישטניק

ממובילי מחאת הכלכלנים,
פעיל בולט במחאת האקדמיה.
חבר סגל בכיר בפקולטה לניהול
באוניברסיטת תל אביב.

"אני חי ונושם את העיר כל חיי. המאבק במסגרת המחאה למען עתיד המדינה הבהיר לי עד כמה חשוב שניקח חלק גם בניהול החיים ברמה המוניציפלית. השלטון המקומי משפיע על חיינו לא פחות מהממשלה ואנחנו צריכים לתת לו את הפוקוס והכלים המתאימים. הגיע הזמן שעיני כלכלן ייבחנו את סעיפי התקציב העירוני ויוודאו שהוא מגיע למטרות הנכונות ולכאלו שמבטיחות שתל אביב-יפו תשאר המגדלור הליברלי והדמוקרטי של מדינת ישראל. המחאה למדה אותנו שהגיע הזמן לחוזה חדש בין המדינה לתושביה. החוזה החדש הזה מתחיל כאן בתל אביב בבחירות למועצת העיר. אני מבטיח לכם.ן לעשות הכל בשביל שנגיע לחוזה חדש הכי טוב שיש."

פרופ' נח עפרון

ראש התכנית למדע, טכנולוגיה וחברה באוניברסיטת בר אילן ומי שעומד בראש התנועה הירוקה ופועל בנושאי חברה וסביבה כבר למעלה מעשור.
כיהן כחבר מועצת העיר בין השנים 2008 – 2011. פעיל במחאת האקדמיה.

״תל אביב-יפו יכולה להיות מגדלור, דוגמא חיה למקום בו כבוד הבריות, החופש והערבות ההדדית מקבלים ביטוי בחיי היום-יום של כולנו: בדרך הצודקת בה היא מחלקת משאבים, בדרך המקיימת בה היא מתייחסת לאוויר, למים, לחי ולצומח הסובב אותנו, בדרך בה היא מקבלת החלטות, בדרך בה היא חוגגת את השוני והגיוון, בדרך בה היא מטפלת בחלשים מביננו, בדרך בה היא עוזרת לקהילות שונות לשגשג, בדרך בה היא מאפשרת לכולנו לחיות לפי תפיסותינו ומצפונינו, בדרך בה היא מעניקה לילדים שגדלים בה את מה שהם זקוקים לו לכדי לפרוח -חינוך, ביטחון, אהבת אדם ואהבת טבע. אנחנו נעשה כל שביכולתנו לקרב את העיר, ככל האפשר, לאידיאל הזה, למעננו ולמען כל ישראלי שמשתוקק לפוליטיקה אחרת.״

הדס רגולסקי

ממובילות מחאת הנשים בישראל וראש המטה של תנועת בונות אלטרנטיבה. עיתונאית בכירה שעבדה בכלי התקשורת המובילים בישראל ובהם ידיעות אחרונות, חדשות 10, חדשות 2 ואחרים.
בתפקידה האחרון שמשה עורכת ראשית של אתר ONLIFE מבית הארץ.

"בחצי השנה האחרונה אני נאבקת על הדמוקרטיה הישראלית מפני ההפיכה המשטרית והפגיעה האנושה בזכויות נשים תחת הממשלה ההרסנית הזו. זה נוגס בנו בכל יום וחייבים לעצור את התהליך הנורא הזה בו חשוכים השתלטו על הממשלה ומשתלטים עכשיו גם על המרחב הציבורי וחיי היום יום שלנו. לצערי גם בתל אביב – יפו אנחנו עדים לתהליכים של הדתה ורמיסת כבודן של נשים באוטובוסים ומחיקתן במרחב הציבורי. עכשיו העת לפעול ואך טבעי עבורי להתקדם מעמדת מנהיגות של מאבק הנשים כדי לתרום לעירי תל אביב-יפו, העיר בה אני מגדלת את ילדיי במערכת החינוך העירונית,. תל אביב – יפו בה נשים רבות כל כך שותפות למאבק על הזכויות שלנו ועל הדמוקרטיה. שנים אני חברה בהנהגות ההורים של בתי הספר- עכשיו הגיעה העת לפעול בהנהגה העירונית."

רעות נגר

אקטיביסטית לקידום נשים ולהטב"ק.
ממייסדות תנועת הפנתרות הוורודות, wdg.co.il ועמותת חדר משלנו.
חברת וועד בlgbtech ובטרנסיות ישראל.

"אקטיביזם זה לחלום בגדול ולהתחיל בקטן. הרשימה הזאת שמחברת את הקרוב ואת הרחוק, את המחאה הצעירה ואת העשייה הוותיקה – היא בעיניי מרגשת וצו השעה. שנים של ידע ונסיון יחד עם תשוקה ומומנטום זאת האסטרטגיה הנכונה להצלחה. החזון שלי לתל אביב-יפו והערכים שבאתי לקדם הם עיר שהיא שמש, מחממת ומאירה, מסבירת פנים, מגוונת, ליברלית ומרחב שמאפשר חופש ויצירה. בפרט, הגיוון הוא מתנה וזה הקלף החזק שלנו כמחנה ליברלי ופלורליסטי. גיוון הוא המפתח ליצירתיות ומעורבות."

רוי גורדון

אבא ל- 3 בנות ונשוי לדנה. אדריכל ואיש מילואים. ממובילי ארגון "אחים לנשק", מנכ"ל משרד רכטר אדריכלים ומייסד עמותת ReCA.

"בשמונת החודשים האחרונים הפכנו אזרחים טובים יותר. אכפתיים ומודאגים ובעיקר מוכנים לעשות מעשה. לקחת אחריות, לפעול ולשנות. להזיע ולהשפיע. למען בנינו ובנותינו, למען הורינו ולמען הערכים המשותפים שלנו. הבמה העירונית תאפשר לנו למסד את האנרגיה והאכפתיות לכדי מעשים.כעת הזמן להשפיע, להמשיך לשמור על הבית ולהיטיב את חיינו בתל אביב. חיים דמוקרטיים, ליברלים ומכבדים – לכל תושב ולכל עוברת אורח. בלי הבדל דת, מין, גזע ולאום."

בן חושן

יו״ר צעירי מרצ, ממובילי מחאת הצעירים. סטודנט, עוסק בחינוך ואקטיביסט.

"גדלתי כאן בכרם התימנים לשני הורים ברמנים ואח גדול. אחרי שנים של אדישות והעדר בית פוליטי הדור שלנו התעורר: יצאנו לרחובות, ארגנו את הקמפוסים וגייסנו סטודנטיות וסטודנטים רבים למאבק על הדמוקרטיה והעתיד שלנו. אנחנו הלב הפועם של תל אביב-יפו, וזה הזמן להביא את הכוח שלנו אל מוקדי קבלת ההחלטות. אני רץ למועצת העיר כדי להבטיח שהבית שלנו יהיה בית של חופש ושוויון. כדי שהעיריה תפעל  למעננו – למען צדק חברתי, מגדרי ואקלימי."

ענבל אורפז

ממובילי מחאת ההייטקיסטים וההייטקיסטיות. יועצת חדשנות אסטרטגית ומייסדת יוזמת "אישה בהייטק".

"בחודשים האחרונים אני מרגישה שאני תחת מתקפה – כאישה, כפעילה לשוויון מגדרי, כחילונית, כמישהי שהיא חלק מההייטק הישראלי, כעצמאית בעלת עסק. התקופה הזו מוכיחה לנו שחובה לעמוד על המשמר ולהיות שומרות הסף – גם בעיר כמו תל אביב-יפו אורח החיים והצביון הדמוקרטי ליברלי נמצאים תחת איום. עכשיו, כשכולנו התעוררנו, זה הזמן לחוזה חדש בין האזרחיות והאזרחים לבין המדינה ולבין הרשויות המקומיות. הגיע הזמן לעבור ממחאה למוקדי ההשפעה. חובה לתרגם את המאבק העיקש של החודשים האחרונים לכל עמדות ההשפעה בהן מתקבלות החלטות שנוגעות לצביון החיים שלנו. כקבוצה חזקה של אנשי עשייה שהוכיחו בתקופה האחרונה שיותר מהכול אכפת להם מהעתיד של ישראל, ושמקדישה את מירב זמנה לכך, נשפיע מבפנים."

יניב סגל

ממובילי המחאות נגד נתניהו וההפיכה המשטרית, מוביל ארגון החזית הוורודה, אקטיביסט למען זכויות להט״ב, תושב דרום תל אביב ואמן.

"אני כאן בשביל לדאוג שהעיר תל אביב יפו תנוע קדימה אל עבר שוויון הזדמנויות, סובלנות וחופש, גם במרחב הציבורי וגם בחיים הפרטיים של תושבות ותושבי העיר. אני כאן עבור תושבות ותושבי דרום תל אביב ויפו, אשר סובלים מהזנחה וחוסר התעניינות מצד העיר. אני כאן עבור הצעירים והצעירות של העיר שמוצאים את החיים בעיר שגדלו בה בלתי אפשריים. אני כאן עבור הקהילה הלהט״בית שצופה בחשש בהסתה נגדה ובזכויות המעטות שלה נשחקות. יחד נדאג שלתל אביב-יפו יהיה עתיד ורוד!"

נועה זילברמינץ

בת 26, דור רביעי בתל אביב, סטודנטית לתואר ראשון וממובילות מחאת הסטודנטים והסטודנטיות.

"השנה האחרונה לימדה את הדור שלנו שאין לנו את הפריווילגיה לסמוך על מקבלי ההחלטות שיפעלו למען העתיד שלנו – אנחנו חייבים לקום ולדרוש שינוי מהותי כדי להבטיח לנו עתיד שפוי וראוי במדינה. הגיע הזמן שניכנס לעמדות המפתח, ונקדם בעצמנו צעדים לשיפור חיינו כאן.
אנחנו דור של אהבה שמאס בשנאה ובפילוג, מאס בשחיתות וזלזול ושדורש מדינה צודקת שמתבססת על ערכים ליברליים ודמוקרטיים. לכן אני רצה למועצה – כי הגיע הזמן שנשב בשולחן מקבלי ההחלטות".

עכשיו הזמן להביא את האנרגיות המדהימות של המחאה לבחירות המקומיות בת"א-יפו.
הקמנו קואליציה ליברלית חדשה.
חזית מאוחדת של כוחות דמוקרטיים – כל המחאה בפתק אחד!

הצטרפו אלינו!

תמיכה במאבק:

תודה שחתמת.
מיד נעביר אותך לקבוצת הווטסאפ שלנו